• Yangi xususiyatlar jasur uslub, kuchli ikki turbo quvvatli V6 dvigateli, 9 pog‘onali uzatmalar qutisi, ilg‘or NissanConnect 2.0 va yuqori darajadagi haydash tajribasi uchun premium interyerlarni o‘z ichiga oladi.
Abu-Dabi, BAA (3-sentabr, 2024-yil) - Meros va innovatsiyalarni nishonlayotgan Nissan bugun butunlay yangi Nissan Patrol-ni ishga tushirdi va bu ramziy nom uchun yangi bobni belgiladi. Ettinchi avlod modeli Nissan Motor Co., Ltd kompaniyasi prezidenti va bosh direktori Makoto Uchida tomonidan Abu-Dabida royalti, VIPlar, Nissan global rahbarlari, dilerlar, hamkorlar, ommaviy axborot vositalari, mijozlar va xodimlar ishtirok etgan eksklyuziv tadbirda taqdim etildi.
O'zining global debyutini o'tkazgan Patrolning so'nggi iteratsiyasi bir qancha ilg'or yutuqlarni taqdim etadi, jumladan ajoyib yangi dizayn, kuchli ikki turbo quvvatli V6 dvigateli, 9 pog'onali avtomat uzatmalar qutisi va yo'ldan tashqarida yurish qobiliyatini oshirish uchun sozlanadigan adaptiv pnevmatik suspenziya. Google oʻrnatilgan NissanConnect 2.0, ProPILOT va Klipsch Premium audio tizimiga ega intuitiv texnologiyalar bilan jihozlangan u yuqori darajadagi salonda ajoyib qulaylik bilan toʻldiriladigan ajoyib haydash tajribasini taqdim etadi.
Nissan Motor Co., Ltd kompaniyasi prezidenti va bosh direktori Makoto Uchida shunday dedi: “Yangi Patrol bizning global biznes-rejamiz The Arcning bir qismi sifatida taqdim etayotgan hayajonli va kuchli modellarning yorqin namunasidir 70 yildan ortiq tarixga ega bo'lgan Patrol bizning korporativ maqsadimizni mukammal tarzda o'zida mujassam etgan holda, misli ko'rilmagan ishlash, ilg'or texnologiya va boshqaruvchi ishtirokni o'zida mujassam etgan”.
Tyerri Sabba, KSAB – Nissan, INFINITI Yaqin Sharq bo‘limi vitse-prezidenti, shunday dedi: “Nissan Patrol Yaqin Sharqdagi oddiy avtomobil emas; u sarguzasht, g‘urur va chidamlilik ramzidir. Ushbu so‘nggi model Bu ibratli lavhani afsonaviy qiladigan narsa o'n yilliklar davomida yaratilgan umumiy tajriba va unutilmas sayohatlar bo'lib, bu Nissanning mijozlarimiz bilan birga bo'lgan avtomobilda tajriba yaratishga sodiqligini aks ettiradi. Patrolning ajoyib sayohatida ushbu keyingi bobni taqdim etishdan faxrlanaman. Sarguzasht uchun yaratilgan belgi Yangi Nissan Patrol obro‘-e’tiborni ifodalaydi, u o‘zining yo‘lda o‘tkazib bo‘lmaydigan ishtirokini kuchaytiruvchi, brend merosini istiqbolli qarashlar bilan bog‘laydigan jozibali vizual ta’sirni taqdim etuvchi premium dizayn estetikasini o‘zida mujassam etgan.
Nissan’ning global dizayn falsafasining mohiyatini aks ettiruvchi All-New Patrol’ning tashqi uslubi o‘zining o‘ziga xos siluetini kuchaytirib, uning mustahkam imkoniyatlarini aks ettiruvchi “buzilmas” ko‘rinishni namoyish etadi, qalin va o‘ymakor chiziqlar, muvozanatli nisbatlar va ta’sirchan burchak va ta’sirchan yondashuv bilan ajralib turadi. Ehtiyotkorlik bilan ishlangan, butunlay yangi Patrolning har bir jihati kuch va chidamlilik hissini ochib beradi. Nissanning o'ziga xos V-harakatlanuvchi panjarasi markaziy o'rinni egallaydi, endi kengroq va kuzovga integratsiyalashgan va yaxshi ko'rinish uchun Adaptive Driving Beam (ADB) texnologiyasiga ega C shaklidagi yaxshilangan faralar bilan yonma-yon joylashgan.
Bu Patrolning orqa jabhasini to'ldiradi, u old panjarani to'liq uzunlikdagi yorug'lik paneli bilan aks ettiradi va segmentlangan dizayni bilan diqqatni tortadi. Patrolning ajoyib pozitsiyasi mavjud 22 dyuymli qotishma g'ildiraklari bilan ta'kidlanadi, ular nafaqat uning yo'lda mavjudligini yaxshilaydi, balki yo'ldan tashqarida yuqori ishlash uchun yuqori klirensni ham ta'minlaydi. Yangi Nissan Patrol har biri o'zining dinamik ko'rinishini yaxshilash uchun mo'ljallangan yettita jonli tashqi rang tanlovini taklif etadi.
Tashqi rang palitrasiga to‘rtta jonli ikki rangli opsiya qo‘shilishi shaxsiylashtirishni kuchaytiradi, bu haydovchilarga obro‘ va nafislik tuyg‘usini bildirgan holda o‘ziga xos uslublarini ifodalash imkonini beradi. Nissan-ning o‘ylangan dizaynga sodiqligi yo‘lovchilar avtoulovga kalit bilan yaqinlashganda yoki eshiklar ochilganda avtomatik faollashadigan svetoforda yorqin namoyon bo‘ladi. Chiroq sahrodagi mashhur Nissan Patrol siluetining maxsus retro motivini yoritadi, "1951 yildan beri" matni esa SUV ishlab chiqarish tarixini bildiradi. Bu xususiyat yaponiyalik omotenashi yoki o'ylangan mehmondo'stlik tamoyiliga ishora qiladi va Patrul bilan har bir muloqot o'zgacha va mehmondo'st bo'lishini ta'minlaydi.
Alfonso Albaisa, Nissan Motor Co., Ltd global dizayn bo‘yicha katta vitse-prezidenti shunday dedi: “Yangi Nissan Patrol kuch, barqarorlik va ishonchni namoyish etadi. Biz uning butun dunyo bo‘ylab premium yo‘ltanlamas sarguzashtlari ramzi sifatida tan olinishini ta’minlash uchun ko‘p harakat qildik. Uning yangi dizayni olti avlodning tengsiz to'liq g'ildirakli haydash qobiliyati, qulaylik va obro'-e'tiborni o'z ichiga oladi. Tafsilotlarga, materiallarga, moslashishga va tugatishga e'tibor berish nuqtai nazaridan barni oshiradi. "Tinchliksiz qidiruv tajribasini yaxshi ko'radigan mijozlar darhol yangi Patrolni sevib qolishadi." Quvvat. Ishlash. Aniqlik. Yettinchi avlod Nissan Patrol - bu Nissanning hozirgi kundagi eng kuchli Patrol bo'lib, tezkorlik, noziklik va samaradorlikning ajoyib kombinatsiyasi bilan yangi ishlash standartlarini o'rnatadi.
Ushbu quvvat markazining markazida 425 ot kuchi va 700 Nm aylanish momentini ta'minlovchi yangi 3,5 litrli V6 ikki turbo dvigatel joylashgan. Bu Patrolning V8 dvigatelidan sezilarli o'zgarishni anglatadi - quvvatni 7% ga oshirish va momentni 25% ga oshirish, shu bilan birga yoqilg'i samaradorligini 24% ga oshirish. Shuningdek, 316 ot kuchi va 386 Nm aylanish momentini ishlab chiqaradigan 3,8 litrli atmosfera V6 dvigateli varianti ham mavjud.
Yangi V6 twin-turbo dvigateli bir nechta yaxshilanishlar bilan ishlab chiqilgan, jumladan, tezroq tezlashtirish uchun yaxshilangan gaz kelebeği reaktsiyasi, quvvatni maksimal darajada oshirish uchun yuqori yonish samaradorligi va issiqlik samaradorligini oshirish uchun oyna teshiklari qoplamasi. Yuqori issiqlikka chidamli turbokompressor og'ir sharoitlarda eng yuqori ish faoliyatini ta'minlaydi, tozalovchi moy nasosi esa barcha erlarda ishonchli ishlashni ta'minlab, qiyalik va qiyaliklarda izchil moylashni ta’minlaydi. Ushbu siljish Nissan'ning Patrol markasi bilan sinonimik bo'lgan yuqori unumdorlikka putur etkazmasdan, segmentdagi eng yaxshi yoqilg'i tejamkorligi uchun texnologiyani rivojlantirishga sodiqligini ta'kidlaydi.
Yangi 9 pog'onali avtomat uzatmalar qutisining integratsiyasi haydash tajribasini yanada oshiradi, xoh shahar ko'chalarida navigatsiya bo'ladi, xoh qo'pol yerlarni zabt etadi. Rulga o'rnatilgan tirgak o'tkazgichlar bilan birlashtirilgan ilg'or transmissiya uzluksiz tezlanishni va doimiy silliq va sezgir sayohatni ta'minlaydi. Yangi suspenziya, shuningdek, bortda yanada boshqariladigan va qulay tajriba uchun damper sozlamalarini haydash shartlariga muvofiq avtomatik ravishda sozlaydigan e-damper texnologiyasining qabul qilinishini ham ko'radi.
Mutlaqo yangi Patrol yuqori sinfda mavjud bo'lgan yangi moslashuvchan pnevmatik suspenziya tizimiga ega - sozlanishi haydash balandligi, oson yo'lda sayohat qilish va yo'ldan tashqarida ishlash imkonini beradi. Yaxshilangan aerodinamik samaradorlikka qo'shimcha ravishda, u yo'lovchilarning kirish va chiqishlarini osonlashtiradi, shuningdek, jihozlarni qulay yuklash va tushirishni osonlashtiradi.Haydovchilar oltita turli xil haydash rejimini tanlashda - standart, qum, tosh, loy, eko va sport bilan o'zlarining haydovchilarini mukammallikka moslashtirishda davom etishlari mumkin. Mutlaqo yangi Patrol, shuningdek, Nissan uchun birinchi bo'lib 4WD uzatish rejimi blokirovka tizimini taqdim etadi, bu turli xil yerlarda intuitiv boshqaruvni taklif qiladi, bu haydovchilarga rejimlar o'rtasida muammosiz almashish va qiyin landshaftlarni osonlik bilan hal qilish imkonini beradi. Bu xususiyatlarning barchasida har qanday yo'l holatiga o'z vaqtida va xavfsiz javob berishni optimallashtirish uchun bir qator ilg'or shassi tizimlari va elektron yordamchi vositalar, jumladan, Avtomobil dinamik boshqaruvi, tortish nazorati va shinalar bosimi monitoringi tizimi yotadi.
Yangilangan interyerda an'anaviy yapon yog'och hunarmandchiligi Kumikodan ilhomlangan detallar bilan yangi darajadagi indulgentsiyani taklif etuvchi yangi nafis teridan tikilgan o'rindiqlar mavjud. O'rindiqlar, shuningdek, massaj funksiyasi va sakkiz tomonlama sozlanishiga ega bo'lib, ajoyib qulaylik uchun tamponlama va ergonomik yordamning mukammal muvozanatini ta'minlaydi. Kenglik tuyg'usini yanada kuchaytirgan holda, Patrol standart panoramali lyukli keng salonga ega bo'lib, kerakli vaqtda tabiiy yorug'likka taklif qiladi. Birinchi va ikkinchi qatordagi oʻrindiqlar NASA tomonidan ilhomlantirilgan umurtqa pogʻonasini qoʻllab-quvvatlash texnologiyasiga ega boʻlib, optimal holatni targʻib qilish va charchoqni kamaytirishga moʻljallangan.
Bundan tashqari, birinchi marta Patrolda taqdim etilgan gorizontal “Piano tugmasi” vitesni tanlashning silliq va intuitiv usulini taklif etadi, bu qulaylikni oshiradi va bir tugmani bosish orqali haydash tajribasini modernizatsiya qiladi. Yangi Nissan Patrol’ning ichki qismi 28,6 dyuymli jonli gorizontal Monolit displey bilan jihozlangan bo‘lib, ular navigatsiya, o‘yin-kulgi va avtomobil haqidagi ma’lumotlarning keng ko‘lamli ko‘rinishini ta’minlovchi ikkita 14,3 dyuymli displeylar hamda yanada qulaylik va xavfsizlik uchun intuitiv sensorli navigatsiyani ta’minlaydi.
Orqa oʻrindiqdagi yoʻlovchilar, shuningdek, ikkita 12,8 dyuymli ekranlar bilan taʼminlangan boʻlib, ular Miracast, HDMI yoki USB orqali oʻzlarining oqim qurilmalarini ulash orqali kontentni oqimlash yoki oʻyin oʻynash orqali yoʻlda dam olishlari mumkin. Displeylar uzluksiz va sezgir shovqinlarni taklif qiluvchi sensorli ekran interfeysiga ega. Ular, shuningdek, qimmatli joyni bo'shatishadi - buning natijasida yanada tartibli va tartibsiz kabina paydo bo'ladi. Vizual tajribani to'ldiradigan 64 rangli yorug'lik tizimi har qanday kayfiyatga mos keladigan sozlanishi jonli fonga ega bo'lib, jozibali va tasalli muhit yaratish uchun idishni muhitini yaxshilaydi. Yangi Nissan Patrol 12 dinamik Klipsch Premium Audio tizimi bilan ajoyib audio tajribasini taqdim etadi. Tanlangan trimlarda taqdim etilgan ushbu tizim Nissan va Klipsch muhandislari tomonidan ishlab chiqilgan nozik muhandislik komponentlari tufayli Patrolning ichki qismiga uzluksiz integratsiyalashgan immersiv va kristalli tiniq ovoz manzarasini taqdim etadi. DynamicAudioReveal™ texnologiyasi atrof-muhit sharoitlariga qarab audio tenglashtirishni sozlash orqali izchil tiniqlik va chuqurlikni ta'minlaydi, DJX® 3D Surround esa yo'lovchilarni boy, konsertga o'xshash ovoz tajribasi bilan qamrab oladi.
Patrolning tashqi haroratlardan qat'iy nazar optimal qulaylikni saqlashga mo'ljallangan segmentdagi birinchi Biometrik sovutish texnologiyasi bu sensorli murakkablikni to'ldiradi. Tanlangan sinflarda mavjud bo'lgan ushbu innovatsion tizim old va ikkinchi qator yo'lovchilarining tana haroratini aniqlash uchun o'rnatilgan infraqizil sensordan foydalanadi va aqlli, intuitiv sovutish tajribasini ta'minlash uchun havo oqimi sozlamalarini avtomatik ravishda sozlaydi. Idishning jozibadorligini yanada oshiruvchi jihati uning sinfidagi yetakchi xonalari, ayniqsa ikkinchi va uchinchi qatorlarda, uni oilalar va katta guruhlar uchun ideal qiladi. Innovatsion EZ flex o‘rindiqlari bolalar o‘rindig‘ini yechmasdan uchinchi qatorga kirishni osonlashtiradi, 3-qatordagi quvvatni burish va qaytarish funksiyasi esa turli ehtiyojlarga muammosiz moslashish uchun Monolit ekraniga teginish bilan moslashuvchan saqlash yechimlarini taklif etadi.
Oldingi modellarga qaraganda 30% ko'proq joy, shuningdek, qo'lqop qutisi va konsol bo'linmasida birlashtirilgan 9 litrli saqlashni taklif qiluvchi yuk hajmining ko'payishi bilan amaliylik yangi darajaga ko'tarildi. O'ylangan tarzda ishlab chiqilgan salonda avtomobil tebranishini kamaytirish uchun yaxshilangan dinamik burilish qat'iyligiga ega butunlay yangi ramka, ovoz izolyatsiyasi uchun namlangan akustik oyna va tinchroq, qulayroq haydash tajribasini targ'ib qilish uchun birgalikda ishlaydigan yangilangan materiallar mavjud.
Kengaytirilgan xavfsizlik va yangi avlod ulanishi Yangi Nissan Patrol NissanConnect 2.0 ni taqdim etadi, u navigatsiya, xavfsizlik va o‘yin-kulgini yagona platformada muammosiz birlashtirgan yangi avlod ilg‘or texnologiyalar to‘plamidir. Birlashgan Arab Amirliklari va Saudiya Arabistonida mavjud va tez orada boshqa GCC bozorlarida sotuvga chiqariladi, bu mintaqada Google o'rnatilgan birinchi Nissan avtomobili bo'lib, mijozning raqamli hayoti va uning mashinasi o'rtasida deyarli uzluksiz tajriba yaratadi. NissanConnect 2.0 Google Xaritalar orqali mavjud va shaxsiy Google hisobi bilan tizimga kirgandan so'ng, haydovchilar o'zlarining sevimli joylari va diqqatga sazovor joylariga kirishlari mumkin, bu esa uyali telefonga bog'liqlikni kamaytiradi.
Foydalanuvchi tajribasi real vaqt rejimida navigatsiya va tirbandlik yangilanishlari, transport vositalariga xavfsiz kirish va murakkab interfeys orqali kirish mumkin bo'lgan ko'ngilochar imkoniyatlar qatori bilan yaxshilanadi. Google Assistant haydovchiga haydash paytida ovozsiz yordam berish uchun ovozidan foydalanish imkonini beradi. Masalan, haydovchilar minimal chalg‘ituvchi vositalar bilan mediani boshqarish, harorat sozlamalarini o‘zgartirish, yangi yo‘nalishlarni topish va boshqalar uchun “Ok Google” deyishlari mumkin. Haydovchilar, shuningdek, Google Play’da yuklab olish mumkin bo‘lgan ilovalar ekotizimidan foydalanishlari mumkin.
MyNISSAN ilovasi masofadan kirish va shaxsiylashtirish uchun markaziy boʻlib xizmat qilib, qulaylikni yanada oshiradi – haydovchilarga avtomobil holatini kuzatish, sayohatni rejalashtirish, texnik xizmat koʻrsatishni rejalashtirish va telefonidan qulaylik funksiyalariga kirish imkonini beradi. Ilova, shuningdek, Patrul xizmatini kuzatib boradi, agar mashina qulfdan chiqarilgan bo'lsa yoki dvigatel to'xtaganidan keyin bir daqiqadan so'ng derazalar ochiq qolsa, yoki transport vositasi buzilgan yoki tortib olingan bo'lsa, avtomatik ogohlantirishlar yuboradi. "Mening to'xtash joylarim" tez-tez tashrif buyuriladigan to'xtash joylarini yodlaydi va qo'shimcha qulaylik uchun avtomatik ravishda optimal echimlarni taklif qiladi. Bundan tashqari, MyNISSAN ilovasi foydalanuvchilarga dvigatelni masofadan turib ishga tushirish, iqlim nazorati sozlamalarini sozlash, eshiklarni qulflash yoki qulfdan chiqarish, shuningdek, xavfsizligi buzilgan taqdirda shaxsiy ma’lumotlarni o‘chirish imkonini beradi.
Bundan tashqari, MyNISSAN ilovasi foydalanuvchilarga dvigatelni masofadan turib ishga tushirish, iqlim nazorati sozlamalarini sozlash, eshiklarni qulflash yoki qulfdan chiqarish hamda xavfsizlik buzilgan taqdirda shaxsiy ma’lumotlarni o‘chirish imkonini beradi. Nissan ProPILOT texnologiyasi yangi Nissan Patrol’da debyut qiladi, haydovchilarni adaptiv kruiz nazorati va yo‘lni ushlab turish yordami bilan qo‘llab-quvvatlaydi. Ushbu tizim navigatsiya ma'lumotlaridan avtomobil tezligini burilishlar va kesishmalar uchun sozlash, xavfsiz haydash uchun xavfsizlik va nazoratni oshirish uchun foydalanadi. 14,3 dyuymli TFT metrik displey va boshni ko'taruvchi displey muhim haydash ma'lumotlariga kirishni osonlashtiradi, bu esa haydovchilarga diqqatini yo'lda saqlashga imkon beradi.
Patrol Panorama View yordamida xavfsizlik va vaziyatni xabardorlikni oʻzgartiradi, «Ultrashirokiy manzara» va «Tasavvur qilinmaydigan kapyushon turi» ni koʻrsatadi, Invisible-to-Visible texnologiyasi, haqiqiy vaqt rejimida to’siqlar va navigatsiya signallari tasvirlarini tasvirlaydi ekranda.  Ultra-Wide View ko‘rish maydonini 170 darajagacha kengaytiradi va ko‘rinish cheklangan vaziyatlarda navigatsiyani osonlashtiradi, innovatsion Invisible Hood esa transport vositasi ostida bevosita yo‘lda ham, tor joylarda ham xavfsiz haydash uchun aniq ko‘rinishni ta’minlaydi
Patrol shuningdek, avtomobil atrofini 360 daraja to‘liq ko‘rish imkonini beruvchi 3D Around View monitoriga ega bo‘lib, xavfsizlikni yanada kuchaytiradi va tor joylarda navigatsiyani xavfsizroq va intuitiv qiladi. Qo'shimcha xavfsizlik funktsiyalari orasida orqa tomonning ko'rinishini yaxshilaydigan intellektual orqa ko'zgu va orqa tomonni kattalashtirish, shuningdek, piyodalarni aniqlash bilan avtomatik favqulodda tormozlash, oldinga to'qnashuv haqida bashorat qiluvchi ogohlantirish va avtomatik favqulodda tormozlash kiradi. potentsial to'qnashuvlar haqida haydovchilarga yo'l qo'ymaslik va kerak bo'lganda tormozdan foydalanish zarbani yumshatish uchun.
Yuqori mustahkam bo‘lishdan foydalanib qurilgan kuzovning yangi konstruktsiyasi yo‘lovchilar va piyodalar uchun yuqori xavfsizlikni ta’minlaydi. Har tomonlama xavfsizlik, shuningdek, haydovchi xavfsizligini oshirish uchun maxsus ishlab chiqilgan etta xavfsizlik yodgorligi va birinchi marotaba tizalar uchun xavfsizlik yo‘laklari bilan kompleks xavfsizlik paketi bilan ta’minlanadi. Amaliy yaxshilashlar yangilangan Power Lift Gate-ni o‘z ichiga oladi, ularni qo‘shimcha qulaylik uchun quvvatlashdan muhofaza qilish texnologiyasi va burchak xotirasini o‘z ichiga oladi.
Mutlaqo yangi Patrol, shuningdek, har bir qatorda USB Type-C portlarini, shuningdek, qurilmani samarali zaryadlash uchun oldingi markaziy konsolda simsiz telefonni zaryadlash maydonini taklif qiladi. Mutlaqo yangi Nissan Patrol dvigatellar, ilg‘or texnologiyalar va hashamatli qulaylik tufayli yangi yo‘nalishni o‘rnatadi. Faqatgina unumdorlik va fidoyilik bilan shug‘ullanish tajribasini ta’minlash uchun ishlab chiqilgan holda, u Nissan-ning kamillik va innovatsiyalarga bo‘ysunishini amalga oshiradi.
Nissan Motor Co., Ltd rejalashtirish direktori Ivan Espinosa shunday dedi: “Nissan’ning eng qadimgi firma plitasi sifatida va Patrol saqlanayotgan hurmatni bilib, yangi yettinchi avlod katta unumdorlik, eng yaxshi yoqilgʻi tejashni, shuningdek, ulkan va oddiy texnologiyalarni taʼminlaydi. To‘liq yangi Patrol – mahorat, aniq va amaliyotgilik bilan birgalikda texnik turdan iborat. U oilalar va do‘stlarini eng talab qilayotgan dunyolar, murakkab tog‘lar yoki shahar hududlari orqali engil qulaylikka ega bo‘lib tashadi. Haydovchilar va yo‘lovchilar yo‘lga qo‘yiladigan ma’lumotidan qat’i nazar, tashrifdan so‘nadi ”. Mutlaqo yangi Nissan Patrol BMT, Saudiya Arabistonidagi Nissan sheriklik tarmogʻida va keng Yaqin Sharq mintaqasida 65 000 AQSh dollaridan ortiq narxda bron qilinishi mumkin. Narxlar bozordan bozorga o‘rnatiladi.

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ СЕДЬМОЕ ПОКОЛЕНИЕ КУЛЬТОВОГО ПАТРУЛЯ NISSAN БЫЛО ОТКРЫТО В АБУ-ДАБИ
Вся новая модель отдает дань уважения прославленному наследию Патруля, обеспечивая при этом инновации, готовые к будущему
Новые функции включают в себя смелый дизайн, мощный двигатель V6 с двойным турбонаддувом, 9-ступенчатую трансмиссию, передовый NissanConnect 2.0 и интерьеры премиум-класса для обеспечения превосходного вождения.
Абу-Даби, ОАЭ (3 сентября 2024 года) - В честь наследия и инноваций Nissan сегодня запустила совершенно новый Nissan Patrol, отмечая новую главу для культовой таблички с именем.
Модель седьмого поколения была представлена Макото Учидой, президентом и генеральным директором Nissan Motor Co., Ltd., на эксклюзивном мероприятии в Абу-Даби, на котором присутствовали члены королевской семьи, VIP-персоны, глобальные руководители Nissan, дилеры, партнеры, СМИ, клиенты и сотрудники. Дебютируя на глобальном уровне, последняя итерация Patrol представляет несколько новаторских достижений, включая поразительный новый дизайн, мощный двигатель V6 с двойным турбонаддувом, 9-ступенчатую автоматическую коробку передач и настраиваемую адаптивную пневматическую подвеску для улучшенных возможностей для бездорожья. Оснащенный интуитивно понятными технологиями, включая NissanConnect 2.0 со встроенным Google, ProPILOT и Klipsch Premium Audio System, он обеспечивает превосходный опыт вождения, дополненный исключительным комфортом в салоне премиум-класса.
Макото Учида, президент и генеральный директор Nissan Motor Co., Ltd., сказал: "Совсем новый Patrol является ярким примером захватывающих и расширяющих возможностей моделей, которые мы предоставляем в рамках нашего глобального бизнес-плана The Arc. Седьмое поколение - это смелый скачок вперед, сочетающий в себе беспрецедентную производительность, передовые технологии и властное присутствие, чтобы переосмыслить, чем может быть внедорожник.
С более чем 70-летней историей Patrol прекрасно воплощает нашу корпоративную цель «Движение инноваций для обогащения жизни людей». Тьерри Сабба, вице-президент подразделения, президент Ближнего Востока, КСАБ - Nissan, INFINITI, сказал: "Ниссанс Патруль - это больше, чем просто автомобиль на Ближнем Востоке; это символ приключений, гордости и стойкости.
Эта новейшая модель передает истинный дух того, что делает эту культовую табличку легендарной - непреходящим наследие глубоких связей, построенных за десятилетия общих впечатлений и незабываемых путешествий по различным местностям. Это отражает приверженность Nissan созданию автомобильного опыта, который находится с нашими клиентами - и мы с гордостью представляем эту следующую главу в замечательном путешествии Патруля». Иконка, созданная для приключений Совершенно новый Nissan Patrol - это знак престижа, воплощающий эстетику дизайна премиум-класса, которая повышает его непропущенное присутствие на дороге, обеспечивая увлекательное визуальное воздействие, которое соединяет наследие бренда с дальновидным видением.
Отражая суть глобальной философии дизайна Nissan, внешний стиль All-New Patrol усиливает его отличительный силуэт, чтобы продемонстрировать «нерушимый» внешний вид, отражающий его прочные возможности, характеризующийся смелыми и скульптурными линиями, сбалансированными пропорциями и впечатляющими углами подхода и выхода.
Тщательно изготовленный, каждый аспект совершенно нового Патруля излучает ощущение силы и долговечности. Фирменная решетка Nissan V-motion занимает центральное место, теперь более широко и интегрирована в кузов, и окружена улучшенными двойными С-образными фарами с технологией Adaptive Driving Beam (ADB) для обеспечения оптимальной видимости.
Это дополняет задний фасад Patrol, который перекликается с передней решеткой радиатора с помощью полноразмерной световой панели, которая привлекает внимание своей сегментарной конструкции. Грозная позиция Патруля подчеркивается доступными 22-дюймовыми легкосплавными дисками, которые не только усиливают его присутствие на дороге, но и обеспечивают высокий дорожный просвет для превосходных производительности на бездорожье. All-New Nissan Patrol предлагает множество из семи ярких внешних цветов, каждый из которых разработан для повышения его динамичного внешнего вида.
Добавление четырех ярких двухцветных вариантов в цветовую палитру экстерьера обеспечивает повышенную персонализацию, позволяя водителям выразить свой уникальный стиль, вызывая при этом чувство авторитета и элегантности. Приверженность Nissan продуманному дизайну очевидна в Puddle Lamp, которая автоматически активируется, когда пассажиры приближаются к автомобилю с брелоком или при открывании дверей. Лампа освещает особый ретро-мотив с культовым силуэтом Nissan Patrol в пустыне, а текст "С 1951 года" означает историю производства внедорожника.
Эта особенность является отсылкой к японскому принципу омотенаши, или продуманного гостеприимства, гарантируя, что каждое взаимодействие с Патрулем кажется особенным и гостеприимным. Альфонсо Альбайса, старший вице-президент по глобальному дизайну, Nissan Motor Co., Ltd, сказал: «Совсем новый Nissan Patrol проецирует силу, уравновешение и уверенность. Мы прилагали все усилия, чтобы он продолжал мгновенно узнаваться во всем мире как икона премиальных внедорожных приключений. Его новый дизайн несет в себе наследие шести поколений непревзойденных полноприводных возможностей, комфорта и престижа. Это поднимает планку с точки зрения внимания к деталям, материалам, посадке и отделке. Клиенты, которые любят бесприятные исследования, сразу же влюбятся в новый Patrol». Мощность. Производительность. Точность. Nissan Patrol седьмого поколения является самым мощным патрулем Nissan на сегодняшний день, устанавливая новые стандарты производительности с захитыщающим сочетанием отзывчивости, изысканности и эффективности.
Модель следующего поколения представляет собой значительный скачок вперед по сравнению с предыдущими итерациями, с двумя новыми вариантами двигателя. В основе этой электростанки находится новый 3,5-литровый двигатель V6 с двойным турбонаддувом, обеспечивающий впечатляющие 425 л.с. и 700 Нм крутящего момента. Это знаменует собой знаменательный сдвиг по сравнению с уходящим двигателем V8 Patrol - достижение увеличения мощности на 7% и увеличения крутящего момента на 25%, и все это при одновременном повышении топливной эффективности на 24%. Существует также 3,8-литровый атмосферный двигатель V6, который производит 316 л.с. и 386 Нм крутящего момента. Новый двигатель V6 с двойным турбонаддувом имеет несколько улучшений, включая улучшенную реакцию дроссельной заслонки для более быстрого ускорения, высокую эффективность сгорания для максимизации выходной мощности и зеркальное покрытие для повышения тепловой эффективности. Высокостойкий турбокомпрессор поддерживает максимальную производительность в сложных условиях, в то время как масляный насос для мусора обеспечивает постоянную смазку на склонах и склонах, обеспечивая надежную производительность на всех участках.
Этот сдвиг подчеркивает приверженность Nissan развитию технологий для одной из лучших топливных характеристик в сегменте, не ставя под угрозу превосходные характеристики, синонимим именной таблички Patrol. Интеграция новой 9-ступенчатой автоматической коробки передач еще больше повышает впечатления от вождения, будь то навигация по городским улицам или покорение пересеченной местности. Усовершенствованная трансмиссия в сочетании с лепесточными колесами, установленными на рулевом колесе, обеспечивает плавное ускорение и легкое переключение передач для стабильно плавного и отзывчивого движения. Новая подвеска также видит внедрение технологии электронного демпфера, которая автоматически регулирует настройки демпфера в соответствии с условиями вождения для более контролируемого и комфортного использования на борту.
All-New Patrol оснащен новой адаптивной системой пневматической подвески, доступной в стандартной комплектации, позволяющей регулировать высоту езды, легко пересеяться по дороге и производительность по бездорожью. Помимо улучшенной аэродинамической эффективности, он также облегчает легкий вход и выезд пассажиров, а также удобную погрузку и разгрузку снаряжения. Водители могут продолжать адаптировать свое вод совершенство с выбором из шести различных режимов вождения на выбор - стандартный, песочный, рок, грязь, эко и спортивный.
All-New Patrol также представляет систему блокировки режима передачи 4WD, первую для Nissan, которая обеспечивает интуитивное управление на различных участках, позволяя водителям легко переключаться между режимами и легко справляться со сложными ландшафтами. В основой всех этих функций лечит ряд передовых систем шасси и электронных вспомогательных средств, включая динамическое управление транспортным средством, систему контроля тяги и контроля давления в шинах, для оптимизации своевременного и безопасного реагирования на любые дорожные условия. Мастерски изготовлено для комфорта премиум-класса Совершенно новый Nissan Patrol повышает впечатления от вождения благодаря тщательно продуманному интерьеру, который гармонирует первоклассный комфорт с передовыми технологиями. С того момента, как они входят в салон, водители и пассажиры будут погружены в атмосферу изысканной изысканности, которая усиливает как расслабление, так и удобство. Обновленный интерьер оснащен новыми изысканно стегаными кожаными сиденьями, которые предлагают новый уровень снисхождения, с деталями, вдохновленными традиционным японским ремеслом из дерева, Kumiko.
Сиденья также имеют функцию массажа и возможности восьмисторонней регулировки, обеспечивая идеальный баланс амортизации и эргономичной поддержки для обеспечения исключительного комфорта. Еще больше усиливая ощущение простора, Patrol может похвастаться обширной кабиной со стандартным панорамным люком, который при желании приглашает естественный свет. Сиденья первого и второго ряда оснащены технологией поддержки позвоночника, вдохновленной НАСА, предназначенной для повышения оптимальной осанки и минимизации усталости. Кроме того, горизонтальный переключатель передач «Piano Button», впервые представленный в Patrol, предлагает гладкий и интуитивно понятный способ выбора передач, повышая удобство и модернизируя опыт вождения нажатием кнопки. Интерьер совершенно нового Nissan Patrol закреплен ярким 28,6-дюймовым горизонтальным дисплеем Monolith с двумя 14,3-дюймовыми дисплеями, которые обеспечивают всестороннее представление навигации, развлечений и информации об автомобиле, а также интуитивно понятными переходами через сенсорный экран для большего удобства и безопасности. Пассажиры на задних сиденьях также обслуживаются двумя 12,8-дюймовыми экранами, где их можно развлекать на ходу, транслируя контент или играя в игры, подключив собственное потоковое устройство через Miracast, HDMI или USB. Дисплеи оснащены сенсорным интерфейсом, который обеспечивает бесшовное и отзывчивое взаимодействие.
Они также освобождают ценное пространство, что приводит к более организованной и свободной от беспорядка кабине. Визуальный опыт дополняет 64-цветная система окружающего освещения с настраиваемым живым фоном, чтобы соответствовать любому настроению, улучшая атмосферу салона для создания привлекательной и расслабляющей обстановки. Совершенно новый Nissan Patrol представляет исключительный звук с 12-динамиками Klipsch Premium Audio.
Эта система, представленная в избранных комплектациях, обеспечивает захватывающий и кристально чистый звуковой ландшафт, который легко интегрируется в интерьер Patrol, благодаря точно разработанным компонентам, разработанным инженерами Nissan и Klipsch. Технология DynamicAudioReveal™ обеспечивает стабильную четкость и глубину, настраивая выравнивание звука в зависимости от условий окружающей среды, в то время как DJX® 3D Surround обеспечивает насыщенный звук, похожий на концерт. Эта сенсорная изысканность дополняет первую в сегменте технология биометрического охлаждения Patrol, предназначенная для поддержания оптимального комфорта независимо от внешних температур.
Эта инновационная система, доступная в отдельных классах, использует встроенный инфракрасный датчик для определения температуры тела пассажиров переднего и второго ряда и автоматически регулирует настройки воздушного потока, чтобы обеспечить интеллектуальное, интуитивное охлаждение. Еще больше повышает привлекательность салона, так это его лучшая в своем классе просторность, особенно во втором и третьем рядах, что делает его идеальным для семей и больших групп. Инновационные гибкие сиденья EZ облегчают доступ к третьему ряду без снятия детского кресла, в то время как функция сгибания и возврата в третьем ряду предлагает гибкие решения для хранения с помощью сенсорного экрана Monolith для беспрепятственной адаптации к различным потребностям.
Практичность выведена на новый уровень с увеличением грузового пространства, предлагая на 30% больше места по сравнению с предыдущими моделями, а также комбинированное 9-литровое хранилище в перчаточном и консольном ящике. Продуманно спроектированная кабина оснащена совершенно новой рамой с улучшенной динамической крученной жесткостью для снижения вибрации автомобиля, демпферным акустическим стеклом для шумоизоляции, а также повышенными материалами, которые вместе способствуют более тихому и спокойному вождению. Усовершенствованная безопасность и подключение следующего поколения Совершенно новый Nissan Patrol представляет NissanConnect 2.0, передовой технологический пакет следующего поколения, который легко интегрирует навигацию, безопасность и развлечения в единую платформу.
Доступный в ОАЭ и Саудовской Аравии и скоро развернутый на других рынках GCC, это первый автомобиль Nissan в регионе со встроенным Google, который делает почти бесшовным взаимодействием между цифровой жизнью клиента и его автомобилем. NissanConnect 2.0 доступен с помощью Google Maps, и после входа в систему с помощью личной учетной записи Google водители могут получить доступ к своим любимым местам и достопримечательностям, снижая зависимость от мобильного телефона.
Пользовательский опыт улучшается благодаря обновлениям навигации и трафика в режиме реального времени, безопасному доступу к автомобилям и ряду вариантов развлечений, доступных через сложный интерфейс. Google Assistant позволяет водителю использовать свой голос для помощи без помощи по громкой связи на ходи. Например, водители могут сказать "Привет, Google", чтобы управлять своими медиафайлами, регулировать температурные настройки, находить новые направления и многое другое с минимальными отвлекающими факторами.
Водители также получают доступ к экосистеме приложений, которые доступны для скачивания в Google Play. Приложение MyNISSAN еще больше повышает удобство, выступая в качестве центрального узла для удаленного доступа и персонализации, позволяя водителям отслеживать состояние транспортного средства, планировать свою поездку, планировать техническое обслуживание и получать доступ к удобным функциям со своего телефона. Приложение также следит за патрулем, отправляя автоматические оповещения, если автомобиль разблокирован или окна остаются открытыми через минуту после остановки двигателя, или если автомобиль был подделан или отбуксирован.
«Мои места парковки» запоминают часто посещаемые парковочные места и автоматически предлагают оптимальные решения для дополнительной простоты. Кроме того, приложение MyNISSAN позволяет пользователям удаленно запускать движок, настраивать настройки климат-контроля, запирать или отпирать двери, а также стирать личные данные в случае нарушения их безопасности. Технология Nissan ProPILOT дебютирует в All-New Nissan Patrol, поддерживая водителей с помощью адаптивного круиз-контроля и помощи в удержании полосы движения. Эта система использует навигационные данные для регулировки скорости транспортного средства для поворотов и развязок, повышая безопасность и контроль для более безопасного вождения. 14,3-дюймовый TFT-метрический дисплей и головной дисплей позволяют легко получить доступ к важной информации о вождении, позволяя водителям оставаться сосредоточенными на дороге.
Патруль трансформирует безопасность и ситуционную осведомленность с помощью Panorama View, с «Ultra-Wide View» и «Invisible Hood View», с технологией Invisible-to-Visible, проецирующую изображения препятствий и навигационные сигналы в режиме реального времени на горизонтальный монолитный экран. Сверхширокий обзор расширяет поле зрения до 170 градусов и облегчает навигацию в ситуациях, когда видимость ограничена, в то время как инновационный невидимый капот обеспечивает четкий обзор области непосредственно под автомобилем для более безопасного вождения как по бездорожью, так и в узких местах. Патруль также оснащен 3D-монитором Around View, который обеспечивает полный 360-градусный обзор окружения автомобиля, что еще больше повышает безопасность и делает навигацию в узких пространствах более безопасной и интуитивно понятной. Дополнительные функции безопасности включают в себя интеллектуальное зеркало заднего вида и зум сзади, которые улучшают видимость сзади, а также автоматическое аварийное торможение с обнаружением пешеходов, предиктивное предупреждение о столкновении вперед и автоматическое экстренное торможение сзади, которые предупреждают водителей о потенциальных столкновениях и при необходимости применяют тормоза для смягчения удара. Новая конструкция кузова, построенная с использованием высокопочной стали, улучшает защиту от лоба от столкновения и пешеходов, обеспечивая повышенную безопасность как для пассажиров, так и для пешеходов.
Всесторонняя безопасность также обеспечивается комплексным пакетом безопасности, включающим семь подушек безопасности и, впервые, коленных подушек безопасности, специально разработанных для повышения безопасности водителя. Практические усовершенствования включают обновленные ворота с электроприводом, которые имеют открывание без помощи рук, технологию защиты от зажима и угловую память для дополнительного удобства. All-New Patrol также предлагает порты USB Type-C в каждом ряду, а также беспроводную зарядную панель для телефона в передней центральной консоли для эффективной зарядки устройства.
Совершенно новый Nissan Patrol устанавливает новый эталон благодаря своей мощной линейке двигателей, передовым технологиям и роскошному комфорту. Разработанный для обеспечения исключительной производительности и изысканного опыта вождения, он воплощает в себе приверженность Nissan совершенству и инновациям. Иван Эспиноса, директор по планированию, Nissan Motor Co., Ltd, сказал: "Как старейшая табличка Nissan и зная благоговение, в котором проводится патруль, новое седьмое поколение приносит больше производительности, с лучшей экономией топлива, а также выдающимися и простыми в использовании технологиями. совершенно новый Patrol - это технический тур де форс в сочетании с мастерством, точностью и практичностью. Он будет перевозить семьи и друзей в легком комфорте по самым требовательным дюнам, сложным горам или оживленным городским джунглям. Водители и пассажиры будут наслаждаться поездкой - независимо от пункта назначения».
All-New Nissan Patrol доступен для бронирования в партнерской сети Nissan в ОАЭ, Саудовской Аравии и более широком регионе Ближнего Востока, цены начинаются от 65 000 долларов США. Цены варьируются от рынка к рынку. Google, Google Play и Google Maps являются товарными знаками Google LLC.