SO'NGI YANGILIKLAR NISSAN O'ZBEKISTON IQTISODIYOT YO‘KI SHARQDAGI ODAMLAR HURMATI BILAN "ODDIYGA QO'YISH" KOMPANIYASI BILAN DEBYUT QILDI
15-avgust, 2024-yil
Dubay, BAA (15-avgust, 2024-yil) - Nissan yaqinda “Defy Ordinary” platformasi ostida oʻz sohalarida chegaralarni qayta belgilagan odamlarni nishonlash maqsadida oʻzining birinchi brendli kompaniyasini namoyish etdi. O'tgan yili Yaqin Sharqda kontseptsiya asosida ishlab chiqilgan va ishga tushirilgan "Defy Ordinary" Nissanning yetakchi brend platformasi bo'lib, hozirda Yaqin Sharq, Afrika, Hindiston, Yevropa va Okeaniyadagi ko'plab bozorlarda sotilmoqda. Kompaniyaning markazida odatiy avtomobil hikoyasidan tashqariga chiqadigan, g'ayrioddiy Yaqin Sharq odamlari uchun shon-shuhratning asosiy daqiqalarini ta'kidlaydigan vizual jozibali film mavjud. Ushbu kompaniya orqali Nissan nafaqat bu ajoyib professionallarni tan oladi, balki innovatsiyalar, xavfsizlik va g'ayrioddiylikni o'zida mujassam etgan avtomobillarni yaratishga sodiqligini yana bir bor tasdiqlaydi. Platforma ruhini o‘zida mujassam etgan dadil bayonot bilan bir necha daqiqa davom etadigan video Nissanning xilma-xil qatorini namoyish etuvchi kadrlar bilan ochiladi, turli elementlar bo‘ylab harakatlanadi, har bir dizayn eng ilg‘or innovatsiyalarni namoyish etadi.
Tezlik muammosiz osmon bo'ylab ko'tarilgan aerokosmik muhandisga o'tadi va shuhratparastlik ruhini qamrab oladi. Sahna okeanga sho'ng'iganda, avtomobilning ichki qismi sokin qo'riqxonaga aylanadi. Keyin hikoya tezlik va aniqlik sahnalarini tashkil etuvchi rejissyorga o‘tadi, shu jumladan uchuvchi Nissan Z ni o‘zining sevimli yo‘li – uchish-qo‘nish yo‘lagida butun shon-shuhrati bilan boshqarmoqda.
Video avjiga chiqqach, kamera quyosh nuriga botgan keng sahro bo'ylab harakatlanadi, chunki Nissan avtomobillari parki oltin qumlar bo'ylab siluet bilan birga oldinga siljiydi. Mashhur Patrol va sarguzashtlarga tayyor X-TRAILdan tortib futuristik ARIYAgacha, har bir model brendning ko‘p qirraliligi va ishlashga sodiqligini namoyish etadi. Tyerri Sabba, KSAB – Nissan, INFINITI Yaqin Sharq bo‘limi bo‘yicha vitse-prezidentining aytishicha, “Defy Ordinary” Nissan o‘ziga xosligining mohiyatini qamrab oladi – kundalik hayotni ajoyib narsaga aylantirish uchun innovatsiyalar chegaralarini kengaytiradi.
90 yildan ortiq vaqt davomida biz chegaralarni doimiy ravishda oshirib, normaga qarshi chiqishga jur'at etganlar bilan rezonanslashadigan transport vositalarini yaratdik. Ushbu kompaniya mintaqaning shuhratparastlik ruhini kengaytirish va cheksiz imkoniyatlarga to'la kelajakni olg'a siljishga sodiqligining haqiqiy dalilidir. Mijozlarimiz va hamkorlarimiz ushbu sayohatning ajralmas qismidir, chunki ular bizni nafaqat ularning kutganlarini qondiradigan, balki undan ham oshib ketadigan avtomobillarni yetkazib berishga ilhomlantiradi, hamkorlik madaniyati va umumiy muvaffaqiyatga erishadi.
Film Yaqin Sharq bo'ylab ajoyib odamlarning hayajonli sayohatlarini aks ettiradi, ularning har biri Deffi Ordinari vakili bo'lgan qat'iyat, jasorat va shuhratparastlikni o'zida mujassam etgan. Status-kvoga qarshi chiqadigan va mumkin bo'lgan chegaralarni bosib o'tadigan ushbu izdoshlar qatoriga quyidagilar kiradi: Mishaal Ashemimri: GCCdagi birinchi ayol aviatsiya muhandisi va cheksiz ambitsiyalarni o'zida mujassam etgan NASAga qo'shilgan birinchi saudiyalik ayol.
- Reem Al-Kuthari: GCCdagi birinchi ayol sport uchuvchisi, an'anaviy kutishlardan oshib ketdi.
- Faysal Javad: Amirlik sho'ng'idi va Ginnesning rekordlar kitobiga kirgan, nogironlar aravachasida suv ostida eng tez 400 m masofani bosib o'tish, qat'iyat va insonning chidamliligini namoyish etadi.
- Ali Al Jabri: Ijodkorlikni abadiy durdonalarga aylantiradigan xalqaro miqyosda tan olingan ummonlik haykaltarosh.
- Karla Chamoun: Hans Zimmer bilan birga ijro etgan livanlik qo'shiqchi, badiiy ifoda kuchini namoyish etadi.
- Nayla Al Khaja: Hikoya orqali madaniy chegaralarni qayta belgilagan birinchi amirlik ayol rejissyor.
Nissanning ijodiy hamkori TBWA\RAAD bilan hamkorlikda jonlantirilgan film turli ijtimoiy, raqamli va translyatsiya platformalarida, shu jumladan Nissan Middle East rasmiy YouTube kanalida namoyish etiladi va tomoshabinlarni brend chegaralarini qanday bosib o‘tishda davom etayotganini his qilishga taklif qiladi. Nima mumkin, xuddi bu shaxslar o'z hududlarida qilganidek.
TBWA\RAAD Group bosh direktori Reda Raad hamkorlikni sharhlar ekan, qo‘shimcha qiladi: “Nissan yigirma yildan ortiq vaqtdan beri TBWA\RAAD kompaniyasining qadrli hamkori bo‘lib kelgan. Birgalikda biz innovatsion kampaniyalar merosini yaratdik va Defy Ordinary bizning umumiy qarashlarimiz cho'qqisidir. Bu kompaniya shunchaki ijodiy ish emas; Bu Nissanning mumkin bo‘lgan chegaralarni bosib o‘tishga va oddiy narsalarni favqulotda holatga olib chiqishga sodiqligidan dalolatdir”.

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ NISSAN ДЕБЮТИРУЕТ С КАМПАНИЕЙ "DEFY ORDINARY" В ЧЕСТЬ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНЫХ ЛЮДЕЙ НА БЛИЖНЕМ ВОСТОКЕ
15 ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ 2024
Дубай, ОАЭ (15 августа 2024 года) - Nissan недавно представила свою первую кампанию, ориентированную на бренд, в рамках платформы Defy Ordinary, в честь людей, которые пересмотрели ограничения в своих областях. Будучи концептуализированным и запущенным на Ближнем Востоке в прошлом году, «Defy Ordinary» является направляющей платформой бренда Nissan, которая теперь была развернута на нескольких рынках Ближнего Востока, Африки, Индии, Европы и Океании. В основе этой кампании лежит визуально увлекательный фильм, который выходит за рамки обычного автомобильного повествования, освещая ключевые моменты славы для необыкновенных ближневосточных людей.
Благодаря этой кампании Nissan не только отмечает этих замечательных профессионалов, но и подтверждает свою приверженность созданию автомобилей, которые воплощают инновации, безопасность и необычное. Установленный на смелый манифест, который воплощет дух платформы, минутное видео разворачивается со снимками, демонстрирующими разнообразную линейку Nissan, навигацию по различным элементам, каждый дизайн демонстрирует передовые инновации. Импульс плавно переходит к аэрокосмическому инженеру, парящему по небу, захватив дух амбиций.
Когда сцена погружается в океан, салон автомобиля превращается в безмятежное убежище. Затем история переходит к режиссеру, который организует сцены скорости и точности, включая пилота за рулем Nissan Z во всей его красе по ее любимой трассе - взлетно-посадочной полосе. Когда видео достигает своей кульминации, камера панорамно пролетает по обширной, залитой солнцем пустыне, где парк автомобилей Nissan в унисон движется вперед, их силуэты прорезают золотые пески. Каждая модель, от культового патруля и готового к приключениям X-TRAIL до футуристического ARIYA, демонстрирует универсальность бренда и непоколебимую приверженность производительности. Тьерри Сабба, вице-президент подразделения, президент Ближнего Востока, КСАБ - Nissan, INFINITI, сказал, что "Defy Ordinary" отражает суть идентичности Nissan - раздвинув границы инноваций, чтобы превратить повседневную жизнь во что-то замечательное. На протяжении более 90 лет мы последовательно раздвигали границы, создавая транспортные средства, которые находят отклик у тех, кто осмеливается бросить вызов норме.
Эта кампания является истинным свидетельством приверженности Nissan расширению амбициозного духа региона и продвиганию вперед будущего, наполненного безграничными возможностями. Наши клиенты и партнеры являются неотъемлемой частью этого путешествия, поскольку они постоянно вдохновляют нас на поставлять транспортные средства, которые не только соответствуют, но и превосходят их ожидания, способствуя культуре сотрудничества и совместного успеха».
Фильм запечатлел захватывающие путешествия исключительных людей по всему Ближнему Востоку, каждое из которых воплощает в себе настойчивость, мужество и амбиции, которые представляет собой «Deffy Ordinary». Эти первопроходцы, которые бросают вызов статус-кво и раздвигают границы возможного, включают в себя:
- Мишаал Ашемимри: первая женщина-аэстронженер в GCC и первая саудовская женщина, присоединившаяся к НАСА, воплощая безграничные амбиции.
- Рим Аль-Кутхари: первая женщина-спортивный пилот в GCC, превзосившее традиционные ожидания.
- Фейсал Джавад: эмиратский подводный плаватель и мировой рекорд Гиннесса за самый быстрый 400-м под водой в инвалидной коляске, демонстрируя решимость и человеческую выносливость.
- Али Аль Джабри: всемирно признанный оманский скульптор, превращающий творчество в веченые шедевры.
- Карла Шамун: ливанская певица, которая выступала с Хансом Циммером, иллюстризирующая силу художественного выражения.
- Найла Аль Хаджа: первая эмиратская женщина-режиссер, переосмысливающая культурные границы с помощью повествования.
Оживленный в сотрудничестве с творческим партнером Nissan TBWA\RAAD, фильм, показанный на различных социальных, цифровых и вещательных платформах, включая официальный канал Nissan Middle East на YouTube, приглашает зрителей испытать, как бренд продолжает расширять границы возможного, как это делают эти люди в своих собственных областях.
Комментируя партнерство, Reda Raad, генеральный директор группы TBWA\RAAD, добавляет: «На протяжении более двух десятилетий Nissan является ценным партнером TBWA\RAAD. Вместе мы создали наследие новаторских кампаний, и «Defy Ordinary» является вершиной нашего общего видения. Эта кампания - больше, чем просто творческое начинание; это свидетельство приверженности Nissan раздвиганию границ возможного и превращению обычного в необычное».